MENU

 


 

Licznik odwiedzin

683534
WszystkieWszystkie683534

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Wałrzych, 21.04.2019 r.

1.   W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Kolejna Msza św. o godz. 8.30. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego. Msza św. chrzcielna o godz. 14.15.

2.   Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia wielkanocne, niech Jezus Zmartwychwstały błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech zwycięzca śmierci wspiera was łaską zdrowia, swoimi darami, niech umacnia wasze powołanie. Niech tajemnica Zmartwychwstania Bożego Syna napełnia wasze serca radością .

3.   W minioną niedzielę Panowie z Rady Parafialnej na cele remontowe zebrali kwotę 9195,60 zł. Za wsparcie modlitewne i materialne trwających pracy składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.   Jutro drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. sprawujemy wg porządku niedzielnego.

5.   W piątek z racji oktawy WIELKANOCY nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.   W sobotę 27 kwietnia na godz. 19.30 zapraszamy na Mszę Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7.   Organizujemy wyjazd na Lednicę, który odbędzie się 1 czerwca. Można zapisywać się w zakrystii lub u ks. Mateusza. Koszt wyjazdu 75 zł.

8.   W dniu I Komunii św. 12 maja, zapraszamy do udziału w loterii fantowej. Osoby które chcą ofiarować fanty, mogą to uczynić do 10 maja, przynosząc je do zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Ofiary z losów w tym roku przeznaczymy na powstanie kuchni w której będziemy przygotowywać posiłki dla najbardziej potrzebujących parafian.

9.   Prasę katolicką, w dni dzisiejszym, możemy nabyć w zakrystii.

10. Na radosne świętowanie pamiątki Zmartwychwstania Syna Bożego przyjmijmy błogosławieństwo Boże.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

Wałbrzych, 14.04.2019 r.

1.   Przeżywamy dziś NIEDZIELĘ PALMOWĄ, która rozpoczyna w kościele WIELKI TYDZIEŃ.  Poświęcenie palm  w czasie każdej Mszy św.

2.   Dzisiaj po każdej Eucharystii Panowie z Rady Parafialnej będą, przy wyjęciu z kościoła, zbierali ofiary na cele remontowe naszej parafii.

3.   Po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci komunijne będą przymierzać stroje komunijne. Obecność dziecka wraz z rodzicem obowiązkowa.

4.   Po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Jarosławca. Wpłacamy na tym spotkaniu pozostałą kwotę pieniędzy.

5.   Zapraszamy dziś o godz. 1715 na ostatnie już w tym roku GORZKIE ŻALE.

6.   Dziękujemy naszym Parafianom za udział w nabożeństwach wielkopostnych. Zachęcamy Wszystkich do udziału w nabożeństwach TRIDUUM  Nabożeństwa w WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKĄ SOBOTĘ o godz. 1800.

7.   WIELKI CZWARTEK – to dzień upamiętniający ustanowienie przez Pana Jezusa sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Po uroczystej Mszy św. WIECZERZY  PAŃSKIEJ nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracyjnego tzw. „Ciemnicy” – adoracja będzie do godz. 22.00. Pamiętajmy w Wielki Czwartek w naszych modlitwach o Wszystkich Kapłanach,  których Bóg postawił na drogach naszego życia. 

8.   WIELKI PIĄTEK – to dzień upamiętniający: drogę krzyżową, mękę i śmierć Jezusa oraz złożenie do grobu. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. W centrum liturgii Wielkiego Piątku stoi krzyż, który będziemy adorowali.  Liturgia Wielkiego Piątku zakończy się  przeniesieniem  Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie trwać będzie do godziny 2400.

W WIELKI PIĄTEK o godz. 9.00 w kościele odprawimy DROGĘ KRZYŻOWĄ, w czasie, której poniesiemy Relikwie Drzewa Krzyża św. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej Relikwie zostaną podane do ucałowania. Po południu DROGA KRZYŻOWA o godz. 1730 .

Prosimy o nieodkładanie spowiedzi. W WIELKI PIĄTEK spowiadamy od godz. 2100 do 2400.

9.   W WIELKI PIĄTEK I WIELKĄ SOBOTĘ o godz. 8.00 będzie modlitwa jutrzni. Zapraszamy do tej modlitwy Kościoła.

10. W WIELKĄ SOBOTĘ – przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w grobie. Liturgia WIELKIEJ SOBOTY rozpocznie się o godz. 18.00 i składać się będzie: z liturgii światła, Słowa Bożego,  poświęcenia wody chrzcielnej oraz uroczystej Mszy św. WIGILII PASCHALNEJ.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 10.00 do 15.00, co pół godziny

W czasie poświęcenia pokarmów będziemy zbierać tacę, którą przeznaczymy na budowę kuchni dla potrzebujących. Będziemy w niej przygotowywać i wydawać posiłki dla najbardziej potrzebujących parafian.

11. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO – Msza św. REZUREKCYJNA z procesją o godz. 6.00.

12. W sobotę 27 kwietnia na godz. 19.30 zapraszamy na Mszę Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

13. Organizujemy wyjazd na Lednicę, który odbędzie się 1 czerwca. Można zapisywać się w zakrystii lub u ks. Mateusza. Koszt wyjazdu 75 zł.

14. Palmy oraz dewocjonalia i prasę katolicką możemy nabyć w agendzie parafialnej.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIGO POSTU

Wałbrzych, 7.04.2019 r.

1.   W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach  pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek - rano po Mszy św. o godz. 9.00, natomiast po  południu w najbliższy piątek  odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Po wieczornej Mszy św. z nabożeństwem Drogi Krzyżowej udamy się na ulicę Forteczną i Senatorską.  Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15

2.   ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH PARAFIAN DO UDZIAŁU W REKOLEKCJACH  WIELKOPOSTNYCH , KTÓRE ROZPOCZNĄ SIĘ W DNIU DZISIEJSZYM . SZCZEGÓŁOWY PLAN WYWIESZONY JEST W GABLOCIE I NA STR INTERNETOWEJ PARAFII. Rekolekcje  prowadzi ks. Marcin KOWALEWSKI – Klaretyn.

3.   Prosimy alby w poniedziałek i wtorek rodzice przyprowadzili swoje dzieci na rekolekcje do kościoła. Na godz. 8.10 klasy od 1 do 5 szkoły podstawowej , na godz. 10.20 klasy od 6 do 8 podstawówki i trzecie gimnazjum.

4.   Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać do skrzyni znajdującej się przy relikwiach św. Jana Pawła II .

5.   Kolegiata wałbrzyska zaprasza na III Dekanalną Drogę Krzyżową na Górę Chełmiec, która odbędzie się w sobotę 13 kwietnia. Wyjście o godz. 12.00 z kościoła p.w. Świętej Trójcy w Boguszowie – Gorcach. Szczegóły na plakacie w gablocie przy wyjściu z kościoła.

6.   Księża do chorych udadzą się 13 kwietnia w sobotę. Ks. Paweł do swoich chorych uda się w poniedziałek 15 kwietnia. Będzie to zarazem wizyta przedświąteczna. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

7.   W sobotę, po wieczornej Mszy św. konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy przyniosą do chrztu swoje dzieci w tym miesiącu.

8.   W niedzielę 14 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci komunijne będą przymierzać stroje komunijne. Obecność dzieci wraz z rodzicem obowiązkowa.

9.   Również w niedzielę 14 kwietnia po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Jarosławca. Wpłacamy na tym spotkaniu pozostałą kwotę pieniędzy. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy.

10.  Agenda parafialna czynna dzisiaj po Mszach św. do godz. 14.00. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są również dostępne Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 zł. 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ - PROBOSZCZ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Wałbrzych, 31.03.2019 r.

1.   W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach  pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek - rano po Mszy św. o godz. 9.00, po południu o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Zespół muzyczny i duszpasterstwo młodzieży zaprasza na dodatkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek 5 kwietnia na godz. 19.00.

2.   We wtorek 2 kwietnia o godz. 15.00 będzie miała miejsce Msza św. w intencji osób z chorobą Parkinsona oraz ich rodzin. Do tej modlitwy zapraszają prezes stowarzyszenia oraz kapelan ks. Wermiński.

3.   W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe w intencji powołań. Do tej modlitwy zapraszamy szczególnie członków przyjaciół WSD w Świdnicy i wszystkich, którzy  swoją modlitwą  chcą polecać Panu Bogu osoby powołane. W piątek spowiedź – rano w czasie Mszy św., po południu od godz. 17.00. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy na nabożeństwo I Sobót Miesiąca.

4.   W sobotę 6 kwietnia na godz. 12.00 do naszego kościoła zapraszamy wszystkich motocyklistów i osoby pasjonujące się tymi pojazdami, na Mszę św. z okazji rozpoczęcie III Wałbrzyskiego Sezonu Motocyklowego.

5.   ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH PARAFIAN DO UDZIAŁU W REKOLEKCJACH  WIELKOPOSTNYCH , KTÓRE ROZPOCZNĄ SIĘ 7 KWIETNIA. SZCZEGÓŁOWY PLAN WYWIESZONY JEST W GABLOCIE I NA STR INTERNETOWEJ PARAFII. Rekolekcje będzie prowadził ks. Marcin KOWALEWSKI – Klaretyn. 

6.   W niedzielę 14 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci komunijne będą przymierzać stroje komunijne. Obecność dzieci wraz z rodzicem obowiązkowa.

7.   Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać do skrzyni znajdującej się przy relikwiach św. Jana Pawła II.

8.   Zapraszamy młodzież naszej parafii, do udziału w diecezjalnym spotkaniu młodych, które będzie miało miejsce 13 kwietnia (sobota) w Nowej Rudzie – Słupcu.

9.   Księża do chorych udadzą się 13 kwietnia w sobotę. Będzie to zarazem wizyta przedświąteczna. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

10. W sobotę 27 kwietnia na godz. 19.30 zapraszamy na Mszę Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

11. W dniach od  01-04.05.2019r. z naszej parafii będzie organizowana pielgrzymka do Jarosławca i okolic. Szczegóły na stronie  internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Koszt pielgrzymki 530 zł. Przy zapisie wpłata I raty 100 zł.

12. Organizujemy wyjazd na Lednicę, który odbędzie się 1 czerwca. Można zapisywać się w zakrystii lub u ks. Mateusza. Szczegóły co do wyjazdu podamy w późniejszym czasie.

13. Agenda parafialna czynna dzisiaj po Mszach św. do godz. 14.00. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są również dostępne Paschaliki na stól wielkanocny w cenie 5 zł. 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ - PROBOSZCZ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Wałbrzych, 24.03.2019 r.

   W  tym tygodniu wspominamy :

W Poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Wszystkim Parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, rocznice sakramentów świętych - składamy życzenia obfitości Bożych darów.

1.   W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach  pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek - rano po Mszy św. o godz. 9.00, po południu o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

2.   W dzisiejszą niedzielę zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na Mszę św. na godz. 13.00. Na tej Eucharystii poświęcimy dzieciom medaliki a po Mszy św. spotkanie organizacyjne. Jeśli rodzice mają kamerzystę , który już robił zdjęcia i kamerował uroczystość I Komunii Św. to na to spotkanie zapraszamy te osoby i wybierzmy jedną, którą będzie kamerować tegoroczną uroczystość I Komunii św.

3.   W sobotę 30 marca o godz. 18.00 ks. bp Ignacy Dec, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszamy parafian do licznego udziału w tym ważnym dla całej parafii wydarzeniu.

4.   Zapraszamy młodzież naszej parafii, do udziału w diecezjalnym spotkaniu młodych , które będzie miało miejsce 13 kwietnia ( sobota) w Nowej Rudzie – Słupcu.

5.   W dniach od  01-04.05.2019r. z naszej parafii będzie organizowana pielgrzymka do Jarosławca i okolic. Szczegóły na stronie  internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Koszt pielgrzymki 530 zł. Przy zapisie wpłata I raty 100 zł.

6.   Agenda parafialna czynna dzisiaj po Mszach św. do godz. 14.00. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Możemy nabyć również różnego rodzaju dewocjonalia, są dostępne medaliki dla dzieci komunijnych.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ - PROBOSZCZ

WSPÓLNOTY