MENU

 

 


 

Licznik odwiedzin

1307399
WszystkieWszystkie1307399

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

 

 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

19.09.2021r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Tow.

wtorek – święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

czwartek – Św. Pio z Pietrelciny, prezb.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   Rada Parafialna, w minioną niedzielę, zebrała kwotę 6063 zł Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.   Bardzo dziękujemy Parafianom i Gościom za liczny udział w Festynie Parafialnym. W szczególny sposób dziękujemy grupom parafialnym i wszystkim osobom, które się zaangażowały w przygotowanie festynu.

3.   W dniu dzisiejszym obchodzimy po raz 55. Dni Środków Społecznego Przekazu, po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Radia Rodzina - jest to radio archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej.

4.   W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 11.30 rozdamy rodzicom dzieci komunijnych deklaracje komunijne. Deklaracje pobieramy od pań katechetek. Wypełniamy czytelnie i dokładnie. Deklaracje przynosimy 26 września na Mszę Św. o godz. 11:30., wtedy rozdamy książeczki komunijne.

5.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy obrazie św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

6.  Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.

7.   Rozpoczynamy zapisy do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas 8 SP po każdej Mszy św. oraz w szkole u ks. Wojciecha. W następną niedzielę 26 września o godz. 18:00 obowiązkowa Msza św. i po niej spotkanie dla rodziców i uczniów klas 8 SP, którzy w 2022 roku przyjmą sakrament bierzmowania.

8.  Z naszej parafii będzie organizowana pielgrzymka na trasie – Warszawa, Niepokalanów, Szymanów. Chcemy pomodlić się w Sanktuarium Matki Bożej Jezłowieckiej, Świątynia Opatrzności Bożej, odwiedzić Św. Maksymiliana Kolbe, bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego a także bł. Jerzego Popiełuszkę. Termin 9 – 10 październik 2021 rok. Szczegóły u ks. Łukasz, w gablocie przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Przy zapisie pierwsza rata w wysokości 100 zł. Spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę odbędzie się 28 września, tj. we wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Wtedy przynosimy pozostałą kwotę pieniędzy. Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy.

9.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

12.09.2021r.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Św. Jana Chryzostoma, bpa i dr Kocioła

wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Św., dla naszej parafii jest to dzień odpustu parafialnego. Tej Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył ks. inf. Józef Strugarek. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do modlitewnego udziału.

środa – w Wałbrzychu uroczystość MB Bolesnej – patronki miasta

czwartek - świętych męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa

sobota – święto św. Stanisława KOSTKI, Patrona Polski

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   W dniu dzisiejszym przypadnie pierwsza rocznica ingresu do katedry świdnickiej biskupa Marka Mendyka. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Pasterza naszej diecezji.

2.   Od dziś, przez cały tydzień trwają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

3.   Zapraszamy dzisiaj od godz. 14.00 na Festyn Parafialny. W tym dniu nie gotujemy obiadów w domach tylko przychodzimy na festyn parafialny na kiełbaski z grilla, pyszną grochówkę, ciasto, kawę i herbatę. W tym dniu wiele atrakcji na nas czeka między innymi: zamki dmuchane dla dzieci, gry, zabawy, zespół grający i okazja do potańczenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian oraz gości.

4.  W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św., Rada Parafialna przy wyjściu z kościoła, będzie zbierać ofiary na cele remontowe parafii. Za wsparcie modlitewne i materialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.  W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli MB Fatimskiej na nabożeństwo fatimskie, z racji 13 miesiąca. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy
w zakrystii.

6.  W następną niedzielę 19.09.2021r. na Mszy św. o godz. 11.30 rozdamy rodzicom dzieci komunijnych deklaracje komunijne. Obecność dzieci komunijnych i ich rodziców obowiązkowa.

7.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy obrazie św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

8.  Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w poniedziałek o godz. 17.00.

9.   Zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału w Festiwalu Młodych do Wambierzyc 18 września 2021r. Szczegóły u ks. Wojciecha.

10. Z naszej parafii będzie organizowana pielgrzymka na trasie – Warszawa, Niepokalanów, Szymanów. Chcemy pomodlić się w Sanktuarium Matki Bożej Jezłowieckiej, Świątynia Opatrzności Bożej, odwiedzić Św. Maksymiliana Kolbe, bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego a także bł. Jerzego Popiełuszkę. Termin 9 – 10 październik 2021 rok. Szczegóły u ks. Łukasz, w gablocie przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Przy zapisie pierwsza rata w wysokości 100 zł.

11. W przyszłą niedzielę, z racji obchodzonych po raz 55. Dni Środków Społecznego Przekazu, po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Radia Rodzina - jest to radio archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej.

12. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli , Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

13.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

05.09.2021r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

 - w środę – Narodzenie NMP

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 8.30.

2.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 spotkanie Rady Parafialnej oraz przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych w sprawie festynu.

3.   W następną niedzielę 12. września zapraszamy od godz. 14.00 na Festyn Parafialny. W tym dniu nie gotujemy obiadów w domach tylko przychodzimy na festyn parafialny na kiełbaski z grilla, pyszną grochówkę, ciasto, kawę i herbatę. W tym dniu wiele atrakcji na nas czeka między innymi: zamki dmuchane dla dzieci, gry, zabawy, zespół grający i okazja do potańczenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian oraz gości.

4.   Ważna informacja dla uczniów 7-ych i 8-ych klas szkoły podstawowej. W sobotę 11 września w naszej Parafii odbędzie się obowiązkowe spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Będzie to dzień skupienia, który rozpocznie o godz. 14.30 w sali parafialnej a zakończy się przed godz. 20.00. koncertem i świadectwem nawrócenia zespołu hip-hopowego Heres. Zaproszenie kierujemy także do starszej młodzieży z naszej Parafii i z miasta.

5.   Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców do wspólnej modlitwy dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 z racji nowego roku szkolno – katechetycznego. Na tej Mszy św. poświecimy dzieciom tornistry i przybory szkolne.

6.   W następną niedzielę Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła będzie zbierała ofiary na cele remontowe parafii.

7.   Zapraszamy dzisiaj na spotkanie popielgrzymkowe wszystkich pielgrzymów grupy 6. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 13.00 Po Mszy będzie okazja, by podczas agapy powspominać wspólnie przebyte kilometry w drodze do Matki Jasnogórskiej.

8.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy obrazie św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów. Przez lipiec i sierpień zadośćuczynienie Panu Bogu złożyło 276 osób za złamane przysięgi i posty wobec Pana Boga. Natomiast 8 osób leżało krzyżem w naszym Sanktuarium z pierwszego piątku na pierwszą sobotę miesiąca, składając Panu Bogu zadośćuczynienie i wynagrodzenie za grzechy ludzi, które obrażają Boga i Matkę Najświętszą.

9.   Przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Afgańczykami po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Caritas diecezji świdnickiej.

10. Zbiórka ministrantów, lektorów, ceremoniarzy w poniedziałek o godz. 17.00.

11. Z naszej parafii będzie organizowana pielgrzymka na trasie – Warszawa, Niepokalanów, Szymanów. Chcemy pomodlić się w Sanktuarium Matki Bożej Jezłowieckiej, odwiedzić Św. Maksymiliana Kolbe, bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego a także bł. Jerzego Popiełuszkę. Termin 9 – 10 październik 2021 rok. Szczegóły u ks. Łukasz, w gablocie przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Przy zapisie pierwsza rata
w wysokości 100 zł.

12. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli , Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia, a wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny i katechetyczny darów Ducha Św. oraz opieki Maryi.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

29.08.2021r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w piątek – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dr Kościoła.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   W tym tygodniu - pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w int. powołań. Zachęcamy szczególnie członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. W piątek spowiedź rano w czasie Mszy św., po południu od godz. 17.00.

2.  W naszym Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego od kwietnia do października będzie możliwość uczestnictwa w całonocnej Modlitwie Uniżenia. 12 osób od godz. 20.00 do godz. 6.00 leżąc krzyżem będzie się modlić. Pierwsza w naszej parafii całonocna modlitwa uniżenia w najbliższy pierwszy piątek września. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

3.  Prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub u księży, chorych do których z komunią Św. w I soboty miesiąca będą udawać się księża. Z powodu panującej sytuacji pandemii, cześć chorych nie przyjmuje księży, cześć zrezygnowała, cześć odeszła do wieczności. Mamy nieaktualne listy chorych, a chcemy aby każdy skorzystał z posługi sakramentalnej jeśli ma takie życzenie.

4.  W niedzielę 5 września zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców do wspólnej modlitwy o godz. 11.30 z racji nowego roku szkolno – katechetycznego. Na tej Mszy św. poświecimy dzieciom tornistry i przybory szkolne.

5.  Ważna informacja dla uczniów 7-ych i 8-ych klas szkoły podstawowej. W sobotę 11 września w naszej Parafii odbędzie się obowiązkowe spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Będzie to dzień skupienia, który rozpocznie o godz. 14.30 w sali parafialnej a zakończy się przed godz. 20.00. koncertem i świadectwem nawrócenia zespołu hip-hopowego Heres. Zaproszenie kierujemy także do starszej młodzieży z naszej Parafii i z miasta.

6.  W niedzielę, 5 września zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe wszystkich pielgrzymów grupy 6. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 13.00 Po Mszy będzie okazja, by podczas agapy powspominać wspólnie przebyte kilometry w drodze do Matki Jasnogórskiej.

7.  Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy obrazie św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

8.   Przewodniczący KEP Abp Stanisław Gądecki ogłasza następną niedziele 5 września dniem Solidarności z Afgańczykami. Ogólnopolska zbiórka na ten cel w następna niedziele. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna pomocy dla 1500 rodzin.

9.  W tym tygodniu mamy jeszcze wolne intencje Mszalne, zachęcamy do modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

10.  W tą niedziele agenda parafialna nie czynna. Prasę katolicką można nabyć w zakrystii i z tyłu kościoła. Agenda będzie czynna od przyszłej niedzieli 5 września.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia, a wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny i katechetyczny darów Ducha Św. oraz opieki Maryi.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAIALNE NA XXI NIEDZIELĘ ZWKŁĄ

22.08.2021r.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – Św. Bartłomieja Apostoła

- w czwartek – Uroczystość NMP Częstochowskiej

- w piątek – Św. Moniki

- w sobotę – Św. Augustyna bpa i dr Kościoła

 Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 spotkanie Rady Parafialnej oraz przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych w sprawie festynu.

2.   Do końca w sierpniu sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

3.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy obrazie św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy i piątki.

4.   W związku z tym, że nie odbył się zaplanowany wcześniej wyjazd na Jasną Górę ze względu na wycofanie się przewoźnika, organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 28 sierpnia o godz. 6.00 – powrót po apelu Jasnogórskim. Osoby które zapisały się na niezrealizowany wyjazd, mogą zapisać się na nowy termin lub odebrać wpłacone pieniądze w kancelarii parafialnej.

5.   W tym tygodniu mamy jeszcze wolne intencje Mszalne, zachęcamy do modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

6.   W lipcu i sierpniu agenda parafialna nie czynna. Prasę katolicką można nabyć w zakrystii i z tyłu kościoła.

7.   Wszystkim, dzieciom, młodzieży oraz tym, którzy udają się na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku, dobrej pogody i opieki Pana Boga.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

 

WSPÓLNOTY