MENU

 

 


 

Licznik odwiedzin

1243965
WszystkieWszystkie1243965

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

20.06.2021r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – NMP Przyczyny Naszej Radości 

- w czwartek – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela – uroczystość 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   Dzisiaj o godz. 11:30 Msza św. na zakończenie roku szkolno – katechetycznego. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy w podziękowaniu za kolejny rok edukacji.

2.   W minioną niedzielę Rada Parafialna, na cele remontowe parafii zebrała kwotę 7681 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.   Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę coraz bliżej - bądź odważny i zdecyduj się na te wyjątkowe rekolekcje w drodze. Spotkania organizacyjne dla Pielgrzymów Pieszych:

29 czerwca – wtorek – godz. 19:00 – parafia pw. św. Franciszka

30 czerwca – środa – godz. 19:00 – parafia św. Aniołów Stróżów

1 lipca – czwartek – godz. 19:00 – parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

4.   Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli, 20 czerwca, decyzją wszystkich księży biskupów na terenie całej Polski zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Przypominamy, że dalej w kościele obowiązuję obowiązek zasłania ust i nosa oraz dezynfekcja dłoni.

5.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

6.   Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli  i udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

 

KOMUNIKAT BISKUPA ŚWIDNICKIEGO W ZWIĄZKU

Z XVIII PIESZĄ PIELGRZYMKĄ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

1 – 8 sierpnia 2021 r.

Umiłowani Diecezjanie,

za kilka dni rozpocznie się czas wakacji i urlopów, czas zasłużonego wypoczynku po całym roku pracy i nauki, który był i nadal jest naznaczony jarzmem pandemii. W okresie tym tradycyjnie odbywają się w naszym kraju piesze pielgrzymki, w tym te najbardziej znane na Jasną Górę.

W zeszłym roku w imieniu nas wszystkich pielgrzymowali kapłani oraz służby pielgrzymkowe. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w tym roku możliwe jest zorganizowanie pieszej pielgrzymki w tradycyjnej formie, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. W pielgrzymce może wziąć udział 300 osób (do tego limitu nie wliczają się osoby w pełni zaczepione przeciw COVID-19 i posiadające zaświadczenie potwierdzające szczepienie). Pielgrzymka wyruszy z katedry świdnickiej 1 sierpnia br. po Mszy Świętej o godz. 8:30 i potrwa do dnia 8 sierpnia, kiedy to około godz. 13:00 pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na wały jasnogórskie, gdzie będę na nich oczekiwał.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to słowa SPE SALVI – NADZIEJĄ ZBAWIENI, które pielgrzymi będą rozważać w czasie swoich rekolekcji w drodze, a patronować im będzie w sposób szczególny Święty Józef.

Bliższe informacje na temat przewodników poszczególnych grup, centrów pielgrzymkowych, spotkań przed pielgrzymkowych, zapisów i regulaminu związanego z wytycznymi GIS w sprawie pielgrzymek dostępne będę od tego tygodnia na stronie internetowej i profilu Facebooka pielgrzymki świdnickiej oraz na stronie internetowej diecezji.

Zapraszam wszystkich chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak, a tych którzy nie mogą wyruszyć pieszo zachęcam do duchowego uczestnictwa w tzw. Grupie 7. Na czas owocnego przygotowania do XVIII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa, oddając pod opiekę Matki Bożej Świdnickiej i świętego Józefa, organizatorów oraz uczestników tegorocznej pielgrzymki.

† Marek Mendyk

Biskup Świdnicki

Świdnica, 18 czerwca 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 13.06.2021 r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Bł. Michała Kozala

- w czwartek – Św. Brata Alberta Chmielowskiego

- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia  wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   Zapraszamy na godzinę 18.00 czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie z racji 13 – go miesiąca. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy w zakrystii.

2.   W dniu dzisiejszym Rada Parafialna, po Mszach św., przy wyjściu z kościoła będzie zbierała ofiary na cele remontowe parafii.

3.   W następną niedzielę Msza św. na zakończenie roku szkolno – katechetycznego o godz. 11.30. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy w podziękowaniu za kolejny rok edukacji.

4.   Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę coraz bliżej - bądź odważny i zdecyduj się na te wyjątkowe rekolekcje w drodze. Spotkania organizacyjne dla Pielgrzymów Pieszych:

29 czerwca – wtorek – godz. 19:00 - parafia pw. św. Franciszka

30 czerwca – środa – godz. 19:00 – parafia św. Aniołów Stróżów

1 lipca – czwartek – godz. 19:00 – parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

5.   Informujemy, że od przyszłej niedzieli, 20 czerwca, decyzją wszystkich księży biskupów na terenie całej Polski zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Przypominamy, że dalej w kościele obowiązuję obowiązek zasłania ust i nosa oraz dezynfekcja dłoni.

6.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

7.   Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 06.06.2021 r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – Św. Jadwigi Królowej

- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 W Tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

 Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia  wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   Bardzo dziękujemy naszym Parafianom i wszystkim wiernym za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Jesteśmy zbudowani waszą postawą wiary. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę Policji, która zabezpieczyła trasę procesji. Dziękujemy grupom: Żywy Różaniec, Wspólnota Dom Boży, Odnowa w Duchu Św. oraz Radzie Parafialnej za ustrojenie ołtarzy na trasie procesji a za przygotowanie tych ołtarzy dziękujemy panom z Domu Bożego oraz z Rady Parafialnej. Również dziękujemy za oprawę muzyczną panu organiście i Chórowi „Millenium”, panom kościelnym, paniom katechetką za przygotowanie dzieci do procesji. Wszystkim, którzy się zaangażowali – dziękujemy.

2.   Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, pod koniec każdej Mszy św. adoracja eucharystyczna.

3.   Dzisiaj w naszej parafii o godz. 11.30 Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

4.   Podczas oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła podczas nabożeństwa czerwcowego.

5.   W czwartek 10 czerwca Mszy Świętej o godz. 8:00 przewodniczyć będzie JE Ks. Bp Marek Mendyk, biskup świdnicki. W Eucharystii uczestniczyć będą Księża Dyrektorzy Wydziałów Katechetycznych Kurii Biskupich z całej Polski w ramach spotkania, które odbywa się na terenie naszej diecezji. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9:00. Intencja z tej Mszy św. zostanie odprawiona o godzinie 8:00.

6.  W sobotę 05 czerwca o godz. 19:00 rozpoczęły się w Parafii Św. Aniołów Stróżów Nauki Przedmałżeńskie. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 19:00.

7.   Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w sobotę 12 czerwca. Będzie to ostatnia wizyta przed wakacjami.

8.   W następną niedzielę 13 czerwca na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie z racji 13 – go miesiąca. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy w zakrystii.

9.   W przyszłą niedzielę Rada Parafialna, po Mszach św., przy wyjściu z kościoła będzie zbierała ofiary na cele remontowe parafii.

10. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELE NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Wałbrzych, 30.05.2021r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP

- we wtorek – Św. Justyna, męcz.

- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

- w sobotę – Św. Bonifacego, bpa i męcz.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia – niech Maryja – patronka tego miesiąca, wyprasza potrzebne łaski u swojego Syna Jezusa.

1.   Dzisiaj w naszej parafii o godz. 9.00 i 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Porządek Mszy św.: 7.00, 8.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00 nie ma Mszy św. o 8.30 i 10.00

2.   We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka, wszystkim dzieciom życzymy, aby wzrastały w łasce u Boga i ludzi, oraz aby zawsze były radością i pociechą dla swoich rodziców.

3.   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. W tym roku na prośbę parafian nabożeństwo bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek spowiedź św. rano w trakcie Mszy św., po południu spowiedź od godz. 17.00.

5.   W czwartek 03 czerwca Boże Ciało. Msze św. będą sprawowane o godz. 00, 8.30, 10.00 – z procesją eucharystyczną, 13.00 i o godz. 18. 00. Nie ma Mszy św. o godz. 11.30 W tym roku procesja przejdzie ulicą Poselską i Kasztelańską. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na trasie procesji. Prosimy, aby pierwszy ołtarz przygotował Żywy Różaniec, drugiWspólnota Dom Boży, trzeciOdnowa w Duchu Świętym, czwarty na placu kościelnym – Rada Parafialna. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, o kwiaty i o udekorowanie okien swoich mieszkań na całej trasie procesji. Zapraszamy WSZYSTKICH PARAFIAN do udziału w procesji i wspólnego wyznania wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 19:00. Wszystkich parafian prosimy o przynoszenie płatków kwiatów. Płatki można przynosić do zakrystii.

6.   Podczas oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła podczas nabożeństwa czerwcowego.

7.   W przyszła Niedzielę 06 czerwca o godz. 11.30 będziemy przeżywać w naszej parafii Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dzieci rocznicowych w sobotę 05 czerwca od godz. 9.30 po spowiedzi spotkanie organizacyjne z rodzicami.

8.   Z powodu przygotowań do Rocznicy księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w sobotę 12 czerwca.

9.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELE ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Wałbrzych, 23.05.2021 r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła

- w środę – Św. Filipa Nereusza, prezb.

- w czwartek – Święto JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA

- w sobotę – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia – niech Maryja – patronka tego miesiąca, wyprasza potrzebne łaski u swojego Syna Jezusa.

1.  Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się w int. księdza Dawida z racji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, za naszego solenizanta.

2.  W środę przeżywamy Dzień Matki. Panu Bogu polecamy nasze Mamy, prosząc dla żywych, o zdrowie, Boże błogosławieństwo, natomiast dla zmarłych o nagrodę Nieba

3.  W zeszły piątek odbyła się nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za liczy udział i świadectwo żywiej wiary, tak potrzebnej w tych czasach.

4.  W następną Niedzielę 30 maja będziemy naszej wspólnocie parafialnej przeżywać I Komunię Świętą. Odbędzie się ona w dwóch turach: o godz. 9.00 oraz o godz. 11.00. Próba Generalna dla dzieci, odbędą się według następującego porządku:

1 grupa klas A,B,C,D ze szkoły 26 – poniedziałek 24 maj godz. 16.30.

2 grupa klasa E ze szkoły 26; szkoła 21 oraz dzieci z pozostałych szkół
– wtorek 25 maj godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.

5. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

6.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY