OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

17.03.2024r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – Św. Józefa Obl. – uroczystość

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

1. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. homilie głosi ks. podpułkownik Jarzy Rząsowski kapelan wojsk amerykańskich, który chce nas zachęcić abyśmy wstąpienia do ruchu apostolstwa świeckich jakim jest Akcja Katolicka. Spotkanie dla osób zainteresowanych w najbliższy wtorek 19 marca po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy.

1. Rada Parafialna, w minioną niedzielę, zebrała kwotę 8700 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Droga Krzyżowa ulicami Podzamcza odbędzie się 22 marca po Mszy św. wieczornej. W tym roku idziemy ulicą senatorską i forteczną. Na procesję prosimy zabrać świece i latarki. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.

1. Dzisiaj oraz za tydzień zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

1. Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA, która rozpoczyna w kościele WIELKI TYDZIEŃ. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci z palmami do przedsionka kościoła, tam rozpoczniemy liturgie i procesje z palmami.

1. W dniach od 16.03. – 24.03. w Polsce odmawiana jest nowenna w intencji Ojczyzny. „Akcja 21:20” zachęca do modlitwy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 by potem o godz. 21.20 rozpocząć modlitwę „Ojcze Nasz i „Zdrowaś Mario” oraz modlitwy w intencji ojczyzny np.: ks. Piotra Skargi.

1. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela. Gazety dostępne w zakrystii. W zakrystii są również do nabycia paschaliki wielkanocne, czyli świece Caritas w cenie 10 zł., a także palmy. W następną niedzielę będziemy mogli nabyć palmy w przedsionku kościoła.

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.