OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2024r.

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne, niech Jezus Zmartwychwstały błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech zwycięzca śmierci wspiera was łaską zdrowia i swoimi darami. Niech tajemnica Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa napełnia wasze serca radością.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Kolejna Msza św. o godz. 8.30. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

1. Jutro drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. sprawujemy wg porządku niedzielnego. Jutro zbiórka ofiar do puszek na rzecz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

1. Do najbliższej niedzieli, która będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego trwa Oktawa Wielkanocna. Dni Oktawy to jedna wielka niedziela, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek spowiedź św. rano w trakcie Mszy św., po południu spowiedź od godz. 17.30. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót i Msze Św. o godz. 9.00. W następną niedzielę zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.30. Księża odwiedzą chorych z komunią św. w sobotę 13 kwietnia.

1. W następną niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na godz. 15.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny, naszego miasta, parafii i całego świata wypraszając dar Miłosierdzia.

1. Już dziś zapraszamy na II Marsz Papieski, który odbędzie się 14 kwietnia. Marsz wyruszy o godz. 15.00 z parafii św. Wojciecha (Piaskowa Góra) i przejdzie do naszego Sanktuarium Relikwii Krzyża św. Około godz. 16.00 na zakończenie marszu uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bp Marka Mendyka Biskupa Świdnickiego. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za pomoc i zaangażowanie w Triduum Paschalne, za przygotowanie i pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych.

1. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny
    i Niedziela. Gazety dostępne w zakrystii.