OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ
CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

24.03.2024r.

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

1. Przeżywamy dziś NIEDZIELĘ PALMOWĄ, która rozpoczyna w kościele WIELKI TYDZIEŃ. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.

1. Zapraszamy dziś o godz. 17.15 na ostatnie już w tym roku GORZKIE ŻALE. Tradycyjne ofiary na tace przeznaczone są na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

1. W poniedziałek 25 marca po Mszy św. wieczornej, zapraszamy wszystkie grupy parafialne do pomocy przy przygotowaniu wystroju kościoła na Święta Wielkanocne.

1. Jutro 25 marca przypada 20 rocznica ustanowienia diecezji świdnickiej, sakry biskupiej oraz ingresu I Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca do katedry świdnickiej. Ks. Biskupa Ignacego oraz naszego obecnego pasterza Ks. Biskupa Marka Mendyka polecamy modlitwą wiernych.

1. Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

1. Dziękujemy naszym Parafianom za udział w nabożeństwach wielkopostnych. Zachęcamy Wszystkich do udziału w ŚWIĘTYM TRIDUUM PASCHALNYM. Liturgia w WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKĄ SOBOTĘ
    o godz. 18:00.

1. WIELKI CZWARTEK – to dzień upamiętniający ustanowienie przez Pana Jezusa sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Po uroczystej Eucharystii WIECZERZY PAŃSKIEJ nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracyjnego tzw. „Ciemnicy” – adoracja będzie trwała do godz. 22:00. Pamiętajmy w Wielki Czwartek w naszych modlitwach o Wszystkich Kapłanach, których Bóg postawił na drogach naszego życia.

1. WIELKI PIĄTEK – to dzień upamiętniający: drogę krzyżową, mękę i śmierć Jezusa oraz złożenie do grobu. W tym dniu nie sprawuje się Mszy świętej w centrum Liturgii Wielkiego Piątku stoi krzyż, który będziemy adorowali. Liturgia Wielkiego Piątku zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie trwać będzie do godziny 22:00

1. W WIELKI PIĄTEK o godz. 9:00 w kościele odprawimy DROGĘ KRZYŻOWĄ, Po południu o godz. 15.00.

1. W WIELKI PIĄTEK I WIELKĄ SOBOTĘ o godz. 8:00 będzie sprawować poranną modlitwę Kościoła – Jutrznia.

1. W WIELKĄ SOBOTĘ – przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w grobie. Liturgia WIELKIEJ SOBOTY rozpocznie się o godz. 18:00 i składać się będzie: z liturgii światła, Słowa Bożego, poświęcenia wody chrzcielnej oraz uroczystej Mszy Świętej WIGILII PASCHALNEJ.

1. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 9.00 do 14.00, co pół godziny w kościele i przed kościołem. W czasie poświęcenia pokarmów będziemy zbierać tacę, która będzie naszą jałmużną wielkopostną przeznaczą dla potrzebujących oraz na utrzymanie naszej Jadłodajni, w której każdego dnia żywimy 180 osób.

1. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msza św. REZUREKCYJNA z procesją o godz. 6:00. Przypominamy, że w tym dniu nie mam Mszy św. o godz. 7.00

1. Kancelaria parafialna jak co roku w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek czynna do godz. 17.00. W Wielką Sobotę – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

1. W agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela. Do nabycia świece caritas – paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł., palmy oraz dekoracje wielkanocne.