MENU

 


 

Licznik odwiedzin

1015859
WszystkieWszystkie1015859

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 19.07.2020 r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

Środa – święto św. Marii Magdaleny

Czwartek– święto Brygidy , zak. Patronki Europy

Piątek – św. Kingi, dz.

Sobota – święto św. Jakuba Apostoła

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia obfitego błogosławieństwa od Pana Boga.

2. W minioną niedzielę Rada Parafialna, na cele remontowe zebrała kwotę 8628 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Spowiedź święta w wakacje w dni powszednie 15 min przed każdą Mszą św.

4. W lipcu i w sierpniu będzie sprawowana w niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

5. Tegoroczna 17. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę w związku z obowiązującym w Polsce stanem epidemii będzie miała wyraz symboliczny. Zapraszamy więc wszystkich do wzięcia udziału w pielgrzymce duchowej i zapisania się do grupy 7 Duchowego uczestnictwa i wsparcia. Zapisy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

6. W dniach 19 – 26 lipiec odbywa się ,, Akcja św. Krzysztof 2019’’ – MIVA Polska. Tradycyjnie we wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców odbywa się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. W tym roku wspomnienie św. Krzysztofa przypada w sobotę. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 księża będą święcić pojazdy. Obrzęd poświęcenia również będzie miął miejsce w niedzielę 26 lipca po każdej Mszy św. Wjeżdżamy pojazdami obok agendy objeżdżamy kościół i wyjeżdżamy przez bramę naprzeciw kościoła. Ofiary które będziemy składać w czasie poświęcenia pojazdów są przeznaczone na zakup pojazdów terenowych dla misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata, gdzie aby dojechać do wiernych muszą pokonywać po kilkaset km dziennie przedzierając się często po terenach gdzie nie ma normalnych dróg.  

7. Wszystkim udającym się na wypoczynek wakacyjny i urlopowy życzymy dobrej pogody oraz opieki Bożej.

ks. dr Jan Gargasewicz - PROBOSZCZ

 

WSPÓLNOTY