Biskup Świdnicki Ignacy Dec 18 września 2011 roku powołał do istnienia Bractwo Krzyża Świętego. Powstało ono z odczytania natchnień Ducha Świętego, jako wspólnota osób duchownych i świeckich pragnących rozszerzać kult Relikwii Drzewa Krzyża Świętego oraz modlitwą wspierać wspólnotę Kościoła. Inspiracją do powstania Bractwa stały się szczególnie czczone Relikwie Drzewa Krzyża Świętego w naszym Sanktuarium.

Bractwo Krzyża Świętego jest ruchem modlitewno – apostolskim, duchową wspólnotą apostolską, którą przenika i łączy troska o zbawienie nie tylko członków, ale także środowiska ich życia, parafii, ojczyzny i całego świata. Nie każdy może poświęcać się czynnej działalności parafialnej, charytatywnej lub społecznej, ale każdy może swoje życie - powołanie, modlitwy, prace, trudy i cierpienia - przepoić duchem apostolskim i włączyć się w dzieło odkupienia na wzór cierpiącego na krzyżu Chrystusa i współcierpiącej Jego Matki.

Dekret ustanawiający Bractwo Krzyża Świętego

Statut Bractwa Krzyża Świętego

Członkowie Bractwa Krzyża Świętego

Prezentujemy Państwu zdjęcia z wydarzeń w których, swój udział aktywnie brało Bractwo św. Krzyża.

Droga Krzyżowa w Sanktuarium.

Gorzkie Żale w Sanktuarium.

Jubileusz dziesięciolecia Diecezji Świdnickiej. Msza dziękczynna w katedrze.

Msza Papieska na stadionie w rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II.

Opiekunem bractwa jest Ks. dr Prałat Jan Gargasewicz - Proboszcz Parafii