Wałbrzych, 13.10.2019 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

We wtorek - św. Teresy od Jezusa, dz. i dK

W środę - św. Jadwigi Śląskiej , Głównej patronki Śląska

W czwartek - św. Ignacego ANTIOCHEŃSKIEGO, bpa i męcz., Jest to dzień imienin ks.  bpa Ignacego Deca, w modlitwach pamiętajmy o pasterzu naszej diecezji .

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenie opieki Maryi i Świętych Patronów.

2.   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach październikowych każdego dnia na godz. 17.30, bezpośrednio po nabożeństwie Eucharystia.

3.   W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz.11.30 poświęcimy dzieciom komunijnym różańce. Przypominamy, że dzieci komunijne na nabożeństwa październikowe przychodzą we wtorki i w czwartki. Od listopada po każdej Mszy św. niedzielnej z godz. 11.30,  dzieci komunijne będą miły krótkie próby śpiewu pieśni komunijnych i części stałych Mszy św., które poprowadzi pan organista.

4.   Dzisiaj Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła, będzie zbierała ofiary na cele remontowe parafii, za wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.   Również dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia , która wspiera stypendiami uzdolnioną młodzież pochodzącą z małych miejscowości.

6.   Ostatnie nabożeństwo i Msza św. fatimska w tym roku kalendarzowym odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

7.   Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami na zbiórkę w poniedziałek na godz. 16.30 do salki parafialnej.

8.   W piątki na godz. 19.00 do sali nr 11 zapraszamy osoby chcące rozważać Słowo Boże – serdecznie zaprasza Krąg Biblijny.

9.   W najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nauki przedmałżeńskie. Po Mszy św. spotkanie w Sali parafialnej.

10. W sobotę 26 października na godz. 18.45 zapraszamy na Mszę św. uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

11. W listopadzie szczególnie pamiętamy o zmarłych, polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Zmarłych będziemy polecać w nabożeństwach wspominkowych i Mszach św. za zmarłych. W naszym kościele, każdego dnia odprawiane będzie specjalne nabożeństwo za zmarłych polecanych w danym dniu w wypominkach o godz. 17.30. Bezpośrednio po tym nabożeństwie będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w danym dniu w wypominkach. Karty wspominkowe możemy zabrać ze stolików za ostatnimi ławkami. Wypełnione karty prosimy wrzucać do skrzyni znajdującej się przy obrazie św. Jana PAWŁA II. Prosimy czytelnie wypisywać zmarłych oraz adres zamieszkania ofiarodawcy. W dniach 1 i 2 listopada będziemy odprawiać Msze św. zbiorowe za zmarłych. Intencje na te Msze św. będziemy przyjmować w niedzielę 20 i 27 października w przedsionku kościoła przed każdą Mszą św.

12. W dniach od 9 do 11 listopada odbędzie się z naszej parafii 3- dniowa pielgrzymka do KRAKOWA, KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ , WADOWIC , ZAKOPANEGO i  LUDŹMIERZA. Szczegóły w gablocie przy wyjściu z kościoła i na str. internetowej parafii.

13. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia. Zachęcamy do lektury Niedzieli , Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanego nowego tygodnia.