Wałbrzych, 10.03.2019 r.

1.   W  tym tygodniu wspominamy :

W środę  – święto papieskie  - 6 rocznica wyboru papieża Franciszka

W piątek – XV Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Zachęcamy maturzystów z naszej parafii, aby ze swoimi katechetami, udali się do Częstochowy, polecając swoje egzaminy i wybory życiowe Maryi.

2.   W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek - rano po Mszy św. o godz. 9.00, po południu o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

3.   Udział w Drodze Krzyżowej dla dzieci – przygotowujących się do I Komunii Świętej - w każdy piątek Wielkiego Postu, oraz przynajmniej 2 razy dzieci uczestniczą w nabożeństwie Gorzkich Żali.

4.   W niedzielę 24 marca zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na Mszę św. na godz. 13.00. Na tej Eucharystii poświęcimy dzieciom medaliki a po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

5.   W dniach od  01-04.05.2019r. z naszej parafii będzie organizowana pielgrzymka do Jarosławca i okolic. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Koszt pielgrzymki 530 zł. Przy zapisie wpłata I raty 100 zł.

6.   W dniu dzisiejszym Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła, będzie zbierała ofiary na cele remontowe parafii. Za wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.   Agenda parafialna czynna dzisiaj po Mszach św. do godz. 14.00. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Możemy nabyć również różnego rodzaju dewocjonalia, są dostępne medaliki dla dzieci komunijnych.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ - PROBOSZCZ