Wałbrzych, 3.03.2019 r.

1.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy :

W poniedziałek – święto – św. Kazimierza KRÓLEWICZA

2.   6 marca środa popiecowa – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św.  z obrzędem posypania głów popiołem, będziemy sprawować o godz.: 6.30, 7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły czyli 3 posiłki bezmięsne w tym dwa posiłki lekkie i jeden do syta.

3.  W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe w intencji powołań. Do tej modlitwy zapraszamy szczególnie członków przyjaciół WSD w Świdnicy i wszystkich, którzy  swoją modlitwą  chcą polecać Panu Bogu osoby powołane.

4.   W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek - rano po Mszy św. o godz. 9.00, po południu o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

5.   W piątek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi, która dla wszystkich kobiet jest pięknym przykładem przeżywania swojej kobiecości i wiary.

6.   W sobotę konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy przyniosą do chrztu swoje dzieci w tym miesiącu.

7.   Pielgrzymi, którzy udają się do Ziemi Świętej, w sobotę na godz. 23.55 przychodzą do Sali parafialnej na plebanii, skąd autobusem udadzą się na lotnisko do Wrocławia.

8.   W następną niedzielę Rada Parafilna , przy wyjściu z kościoła będzie zbierała ofiary na cele remontowe parafii.

9.   Agenda parafialna czynna dzisiaj po Mszach św. do godz. 14.00. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Możemy nabyć również różnego rodzaju dewocjonalia.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ - PROBOSZCZ