Wałbrzych, 2.09.2018 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek - św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK

W sobotę – święto Narodzenia NMP

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia obfitości Bożych darów

2.   Dziś I niedziela miesiąca po każdej Mszy św. adoracja eucharystyczna. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic w kołach żywego różańca. Dzisiaj będziemy sprawować ostatnią w tym roku Mszę św. o godz. 20.00. Msze św. o tej godzinie będą odprawianie w kolejnym roku 2019 w lipcu i sierpniu.

3. Dzisiaj Krąg Biblijny zaprasza na spotkanie ze Słowem Bożym obecnych jak i nowych członków. Spotkanie o godz. 19.00 w sali nr 11.

Również  dziś w czasie Eucharystii  o godz. 11.30 będziemy się modlić w intencji uczniów nauczycieli z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolno – katechetycznego.  W czasie tej Mszy św. poświecimy wszystkim uczniom plecaki i przybory szkolne. Na tej Mszy św. podziękujemy Pani katechetce Władysławie za wieloletnią pracę katechetyczną w szkole. Szczególnie zapraszamy uczniów, którzy mieli katechezę z Panią Władysławą, do wspólnej modlitwy w Jej intencji.

4.   Najbliższy czwartek będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne na godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy członków Towarzystwa WSD w Świdnicy.

5.   W piątek spowiedź rano w czasie Mszy św., po południu od godz. 16.30. Szczególnie do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież, z racji nowego roku edukacji.

6.   W najbliższą sobotę ks. Mateusz uda się do swoich chorych od godz. 9:30.

7.   W niedzielę 9 września bp Ignacy Dec zaprasza dożynki diecezjalne do Wambierzyc . Punktem centralnym będzie Msza św. o godz. 12.00.

8.   Przyszła Niedziela będzie – II niedzielą miesiąca – Panowie z Rady Parafialnej, przy wyjściu z kościoła będą zbierali ofiary na cele remontowe naszego sanktuarium.

9.   Proboszcz z parafii Aniołów Stróżów w Wałbrzychu zaprasza do udziału w Jerychu i Nowennie przed Uroczystością Matki Bożej Bolesnej - Patronki Miasta Wałbrzycha. Nasza parafia będzie uczestniczyć w tym modlitewnym czuwaniu 11 września (we wtorek) o godz. 20.00. Wtedy będziemy sprawowali Mszę św. i godzinne czuwanie. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę modlitewną inicjatywę.

10.  Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką

11.  Życzymy Wszystkim błogosławionej niedzieli , a wszystkim rozpoczynającym kolejny rok edukacji szkolno – katechetycznej darów Ducha Św. oraz opieki Matki Bożej w rozwoju intelektualno – duchowym.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz