26.06.2022 r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w wtorek – Św. Ireneusza, bp i męcz.

- w środa – uroczystość Świętych App. Piotra i Pawła

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia  wielu łask od Pana Boga
i orędownictwa świętych patronów.

1.   W tym tygodniu przypada I – piątek i sobota. W piątek spowiedź rano podczas Mszy św., po południu od godz. 17.00. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

2.   W naszym Sanktuarium Relikwii Krzyża jest możliwość uczestnictwa w całonocnej Modlitwie Uniżenia. 12 osób od godz. 20 do godz. 6.00 leżąc krzyżem będzie się modlić. Całonocna modlitwa uniżenia w najbliższy pierwszy piątek 01 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

3.   W dniu dzisiejszym o godz. 11.30 będziemy sprawować Msze św. na zakończenie roku szkolno – katechetycznego. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy w podziękowaniu za kolejny rok edukacji. Na zakończenie Mszy św. podziękujemy pani katechetce Jadwidze Welc, która przechodzi na emeryturę. Dziękujemy za posługę w szkole i zaangażowanie w parafię.

4.   Od niedzieli 03 lipca, przez miesiąc lipiec i sierpień będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

5.   W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy dziękować Panu Bogu za 5 letnią posługę w naszej parafii księdzu Dawidowi Fiołkowi.

6.  Od jutra, czyli 27 czerwca swoją posługę w naszej parafii rozpocznie nowy ksiądz wikariusz – ks. Maciej Sroczyński. Powitanie ks. Macieja w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.

7.   1 sierpnia rozpocznie się 19 – sta piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Po dwóch latach ograniczeń związanych z pandemią, w tym roku odbywać się będzie bez żadnych limitów i ograniczeń sanitarnych. Już teraz zachęcamy do rezerwowania sobie czasu na jakże piękne rekolekcje w drodze, którym przyświeca duch modlitwy, ofiary i braterskiej miłości. Pielgrzymka potrwa od 1 – go do 8 – go sierpnia. Szczegóły na facebooku pielgrzymki i u ks. Wojciecha Oleksego.

8.   Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Medziugorie od 18 – go do 26 – go sierpnia, odbędzie się w czwartek 30 czerwca o godz. 18.30 po Mszy św. W tym dniu dokonujemy wpłaty drugiej części złotówek. Na spotkanie zapraszam również osoby z listy rezerwowej.

9.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa. W lipcu i sierpniu agenda parafialna nieczynna.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia.