MENU

 

 


 

Licznik odwiedzin

1272885
WszystkieWszystkie1272885

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 28.06.2020 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek  – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła . Na Mszy św. o godz. 18.00 w tym dniu będziemy polecać Panu Bogu ks. Pawła z racji jego imienin.

W piątek – święto św. Tomasza Apostoła

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wielu łask od Pana Boga oraz orędownictwa Maryi.

2.   W poniedziałek taca z Mszy św. przeznaczona jest dla Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze.

3.   Dziś o godzinie 10.00 Uroczysta Msza święta z udzieleniem, części dzieci z naszej parafii,  I Komunii Św. Nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 11.30. Intencje z tej Mszy św. zostaną odprawione dzisiaj o godzinie 18.00.

4.    W tym tygodniu będziemy obchodzić I-wszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek spowiedź św. – rano w czasie Mszy św., po południu – spowiadamy od godz.17.00.

5.   Spowiedź święta w wakacje w dni powszednie będzie 15 min przed każdą Mszą św..

6.   W lipcu i w sierpniu będzie sprawowana w niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

7.   Wszystkim, dzieciom, młodzieży, oraz tym , którzy udają się na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku , dobrej pogody i opieki Pana Boga.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

 

 

Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku z PPDŚ na Jasną Górę

Drodzy Pielgrzymi, drodzy bracia i siostry!

Zbliża się czas pielgrzymek. Obecna sytuacja pandemii zmusza nas w tym roku do zmiany formy naszego pielgrzymowania na Jasną Górę. W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie pielgrzymów, po konsultacjach z Głównym Przewodnikiem, postanowiliśmy, że XVII Piesza Pielgrzymka Świdnicka będzie miała ograniczony charakter.

W związku z tym, że nie ma możliwości, abyśmy wszyscy – tak licznie jak w latach ubiegłych – wyruszyli na pielgrzymkowy szlak, zwracam się z zaproszeniem do udziału w Grupie Duchowego Uczestnictwa.

W naszym imieniu na Jasną Górę udadzą się tylko przedstawiciele księży przewodników oraz zabezpieczający trasę porządkowi. W piątek, 31 lipca po Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze świdnickiej wyruszą oni na pielgrzymi szlak. Poniosą na pątniczym szlaku do stóp Jasnogórskiej Pani wszystkie nasze intencje.

Tych zaś, którzy w tym roku pozostaną w swoich domach, tworząc Grupę Duchowego Uczestnictwa zachęcam, aby w wyznaczone dni, w różnych miejscach naszej diecezji, każdego dnia we wskazanych kościołach, razem uczestniczyli we Mszy Świętej i wieczornym Apelu według grup pielgrzymkowych.

Ufam, że w niedzielę 9 sierpnia, będziemy mogli dołączyć w pielgrzymce autokarowej do naszych pieszych pielgrzymów na Jasnej Górze i razem z nimi uczestniczyć we Mszy Świętej o godz.9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu.

Wszystkich – zarówno tych, którzy udadzą się w drogę, jak i duchowych uczestników pielgrzymki, którzy tworząc tzw. Grupę VII – otaczam serdeczną modlitwą i z serca błogosławię.

† Marek Mendyk

Biskup Świdnicki

 

WSPÓLNOTY