MENU

 

 


 

Licznik odwiedzin

1272860
WszystkieWszystkie1272860

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 21.06.2020 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W środę   – uroczystość Narodzenia św. Jana CHRZCICIELA

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia  wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

 2.   W minioną niedzielę Rada Parafialna, na cele remontowe parafii zebrała kwotę 7728 zł i 10 euro. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 3.   We wtorek o godz. 19.00 próba dla dzieci komunijnych, które przystąpią do I Komunii Św. 28 czerwca 2020 roku.  Obecność dzieci obowiązkowa.

4.   We Wtorek przeżywamy również Dzień Ojca. Panu Bogu polecamy naszych Ojców, prosząc dla żywych, o zdrowie, Boże błogosławieństwo, natomiast dla zmarłych o nagrodę Nieba.  

5.   Z racji tego ze około połowa dzieci przystępuje do I Komunii św. 28 czerwca , nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 11.30. Po tej Mszy dzieci będą odbierać obrazki komunijne, będą wykonywane zdjęcia , dlatego też nie będziemy w stanie z tym wszystkim zdążyć do kolejnej Mszy św., dlatego kolejna Msza św. w tym dniu będzie dopiero o godz. 13.00. Intencje z tej godziny, z godziny 11.30 , zostaną odprawione tego samego dnia na godz. 18.00. Jeśli  osoby , które w tym dniu miały zamówione Msze św.  na godz. 11.30 nie odpowiada ta godzina,  prosimy o podejście do zakrystii celem ustalenia innego terminu tych Mszy św.

6.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

 

 

Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku z zaproszeniem na diecezjalne podziękowanie za posługę pasterską JE ks. bpa Ignacego Deca

 

Drodzy diecezjanie,

przed szesnastu laty, 25 marca 2004 r., wraz ze święceniami biskupimi i ingresem Jego Ekscelencji księdza biskupa Ignacego Deca, rozpoczęła się historia naszej diecezji. Jej pierwszy Pasterz na przestrzeni kilkunastu lat, wsparty Bożą łaską oraz entuzjazmem i ofiarnym zaangażowaniem zarówno duchowieństwa, jak również osób konsekrowanych i wiernych świeckich, zorganizował zręby naszego lokalnego Kościoła. Sukcesywnie, ale wytrwale – na miarę możliwości – powstawały z inicjatywy bp. Ignacego, niezbędne dla funkcjonowania diecezji instytucje: Kuria Biskupia, Wyższe Seminarium Duchowne, Caritas, Sąd Biskupi, Dom Księży Seniorów. Równolegle do tych działań dotyczących struktury diecezji pierwszy Biskup Świdnicki troszczył się o duchowy wzrost wiernych powierzonych jego pasterskiej pieczy. Zabiegając o duchowe dobro diecezjan przeprowadził m.in. diecezjalny Kongres Eucharystyczny, dwie peregrynacje: obrazu Jezusa Miłosiernego oraz figury Matki Bożej Fatimskiej, a także doprowadził do koronacji przez legata papieskiego obrazu Matki Bożej Świdnickiej.

Nie sposób wymienić wszystkich inicjatyw duszpasterskich, trudno zliczyć wszystkie wizyty, spotkania, rozmowy Księdza Biskupa z księżmi i osobami świeckimi w kurii, w parafiach, na pielgrzymkach i przy innych okazjach. Możemy dziękować Bożej Opatrzności za dar osoby tak wyjątkowego Pasterza, za ten imponujący i niełatwy do zmierzenia całokształt pasterskiego posługiwania bp. Ignacego, który odcisnął znaczące piętno na tożsamości i dynamice naszej diecezji.

W dniu 31 marca br. papież Franciszek przyjął, wynikającą z racji osiągniętego wieku, rezygnację bp. Ignacego i wyznaczył dla diecezji nowego Pasterza. Przejmując i podejmując dziedzictwo Kościoła świdnickiego, chcę wraz z bp. Adamem oraz z całą wspólnotą diecezjalną wyrazić naszą wdzięczność pierwszemu Biskupowi Świdnickiemu, za jego gorliwą, pełną poświęcenia i zaangażowania, wieloletnią pasterską posługę. Dzięki powolnemu znoszeniu ograniczeń związanych z panującym stanem epidemii, możemy już – przy zachowaniu przewidzianych przez prawo norm bezpieczeństwa – zorganizować diecezjalne podziękowanie biskupowi Ignacemu. Dlatego zapraszam duchowieństwo, osoby konsekrowane oraz wiernych świeckich na uroczystą Mszę św., która będzie sprawowana w katedrze świdnickiej w sobotę, 4 lipca br. r. o godz. 12.00. Tego dnia stańmy razem u boku Pierwszego Biskupa diecezji świdnickiej, aby we wspólnotowej modlitwie podziękować Panu Bogu za dar dobrego pasterza i prosić o Boże błogosławieństwo na dalsze lata jego życia i biskupiego posługiwania wśród nas.

† Marek Mendyk

Biskup Świdnicki

WSPÓLNOTY