MENU

 

 


 

Licznik odwiedzin

1272838
WszystkieWszystkie1272838

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Wałbrzych, 17.05.2020 r.

W tym tygodniu liturgii Kościoła  wspominamy :

W czwartek – św. Jana NEPOMUCENA, prezb. i męcz. 

1.   W minioną niedzielę Rada Parafialna , na cele remontowe parafii zebrała kwotę 9763 zł i 90 gr. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych na godzinę 17.30, bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. 

3.   W poniedziałek mija 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W tym dniu , szczególnie podziękujmy za ten wielki dar da Kościoła powszechnego i naszego narodku jakim był św. Jan Paweł II – Papież Polak.

4.   Przypominamy i bardzo prosimy, aby osoby które przyjmują Komunię Św. na rękę spożywały Komunię przy księdzu. Nie odchodzimy z Komunią Św. Komunię Św. NIE przyjmujemy na rękawiczkę, tylko na dłoń, lewą dłoń kładziemy na prawą i prawą ręką bierzemy Komunię Św. i spożywamy. Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczek, w czasie nabożeństw  i Mszy świętych  - obowiązek  ten dotyczy  wszystkich wiernych.

5.   Do spowiedzi świętej przystępujemy w maseczkach oraz rękawiczkach.

6.   Od dzisiaj w kościołach zwiększają się limity osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach i Mszach św. W naszym kościele od dzisiejszego dnia,  na każdym nabożeństwie i Mszy św.,  może uczestniczyć 185 osób.

7.   W przyszłą niedzielę 24 maja na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się w int. księdza Dawida z racji jego imienin. Zapraszamy na tę Mszę św. ,do wspólnej modlitwy, za naszego solenizanta.

8.   W sobotę 30 maja rozpoczniemy czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.. O godz. 20.30 księża odmówią różaniec. Po różańcu prosimy poszczególne grupy do czuwania Adoracyjnego , które zakończymy o godzinie 24.00 Mszą św. wigilii Zesłania Ducha św. Zachęcamy parafian do wspólnej modlitwy.

9.   Na nowy tydzień niech umacnia nas błogosławieństwo Kościoła.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ - PROBOSZCZ

 

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

WSPÓLNOTY