MENU

 


 

Licznik odwiedzin

1015871
WszystkieWszystkie1015871

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Wałbrzych, 29.03.2020 r.

1.   Dziś już V niedziela Wielkiego Postu, zachęcamy Parafian, aby w łączności przez media (TV, radio , Internet), uczestniczyć w transmisji Mszy św. oraz nabożeństw pasyjnych. Postarajmy się, aby wszyscy domownicy, razem, uczestniczyli w wybranej przez siebie transmisji Eucharystycznej wspólnie się modląc.

Dziś o godz. 10.00 telewizja DAMI będzie transmitować Mszę św. z naszego kościoła.  

2.   Księża każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych –odmawiają w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy Parafian, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

3.   Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy przelali na konto parafii ofiary na utrzymanie kościoła w ramach inicjatywy, którą zainicjowała części naszych Parafian tzw. ,, taca online’’. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach polecając Was i Wasze Rodziny opiece Pana Boga.

4.   Nasza jadłodajnia od momentu zaistnienia epidemii koronawirusa wydaje znacznie więcej posiłków dla potrzebujących. Każdego dnia wydajemy około 170 -180 porcji ciepłej zupy. Jadłodajnia jest utrzymywana tylko ze środków parafialnych . Wspiera nas Caritas Diecezji Świdnickiej – produ ktami spożywczymi. Jeśli, ktoś z Państwa ma możliwość, aby wesprzeć to nasze WSPÓLNE dzieło parafialne, może to uczynić wpłacając ofiarę na jadłodajnię. Można również przekazać jakieś produkty spożywcze , po wcześniejszej rozmowie z ks. Proboszczem.

5.   Mamy wolne intencje mszalne. Intencje mszalne przyjmujemy każdego dnia przed lub po Mszy św.  Możemy intencje zamówić również telefonicznie w godz. od 16.00 do 18.00, dzwoniąc na numer parafialny.

6.   Informacja dla rodziców dzieci komunijnych i bierzmowanych – TERMIN I KOMUNII ŚWIĘTEJ I BIERZMOWANIA ustalimy po ustaniu epidemii koronawirusa.

 

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

WSPÓLNOTY