MENU

 


 

Licznik odwiedzin

1015868
WszystkieWszystkie1015868

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Wałbrzych, 22.03.2020 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy - w środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada również XVI rocznica ustanowienia diecezji świdnickiej, rocznica sakry biskupiej i ingresu I Biskupa Świdnickiego- JE ks. bpa Ignacego Deca. Całą diecezję polecamy modlitwom parafian.

2. Z racji zagrożenia koronawirusem wprowadzamy rozporządzenia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz biskupa świdnickiego -  mianowicie : na Msze  św. wpuszczamy tylko 50 osób . Komunię św. przyjmujemy na rękę, jeśli ktoś chce Komunię św. przyjąć w sposób tradycyjny to proszę ustawić się na sam koniec kolejki i podejść na samym końcu . Znak pokoju przekazujemy sobie przez skłon głowy, nie podajemy ręki. Nie będzie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami znajdującymi się na stronie internetowej naszej parafii. Jeśli ktoś chce skorzystać ze spowiedzi świętej to prosimy po Mszy św. podejść do zakrystii i ksiądz wyspowiada w salce bądź w kościele w ławkach  dostosowując się do zaleceń wskazanych przez sanepid .

3.  Bardzo prosimy, Parafian, którzy pozostali w domach , aby uczestniczyli w Mszach św. poprzez transmisje odbywające się przez media( telewizja, radio , Internet).

4.   Księża każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – będą odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy Parafian, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

5.   Zachęcamy, aby nabożeństwa pasyjne , odprawić w swoich domach rodzinnych z pozostałymi domownikami.

6.   W tym tygodniu i w kolejnych tygodniach mamy bardzo dużo wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy, aby polecać Panu Bogu intencje , które nosimy w naszych sercach, poprzez ofiarowanie w tych intencjach Mszy św.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

WSPÓLNOTY