MENU

 


 

Licznik odwiedzin

1015885
WszystkieWszystkie1015885

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

 

Wałbrzych, 15.03.2020 r.

1.   Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona dla polskich misjonarzy.

2.   W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy w czwartek uroczystość św. Józefa OBLUBIEŃCA NMP

3.   Z racji zagrożenia koronawirusem wprowadzamy rozporządzenia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz biskupa świdnickiego -  mianowicie : na Msze  św. wpuszczamy tylko 50 osób , kilka osób, które nie wejdą do kościoła może zostać przed kościołem i łączyć się duchowo, będą wystawione bowiem głośniki, z których będzie transmitowana aktualna Msza św. Komunię św. przyjmujemy na rękę, znak pokoju przekazujemy sobie przez skłon głowy, nie podajemy ręki. Nie będzie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami znajdującymi się na stronie internetowej naszej parafii.

4.   Księża każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – będą odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy Parafian, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

5.   Zachęcamy, aby nabożeństwa pasyjne, odprawić w swoich domach rodzinnych.

6.   W Mszach św. koncelebrowanych, druga intencja mszalna będzie odprawiona w byłej kaplicy. Tam również uczestniczy tylko 50 osób.

7.   Ofiary na jałmużnę wielkopostną możemy złożyć do skrzyni znajdującej się za ostatnimi ławkami.

8.   Do wszystkich apelujemy też o pomoc osobom starszym. Jeśli znamy takie osoby, które są starsze i schorowane, można odebrać dla nich w naszej jadłodajni bezpłatny posiłek. Wystarczy wcześniej telefonicznie poinformować o zaistniałej sytuacji i codziennie od godz. 13 do 14:30 można odebrać w jadłodajni dla nich posiłek.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

WSPÓLNOTY