Drodzy Diecezjanie,

bieżący rok to czas naszego dziękczynienia za XV lat istnienia diecezji świdnickiej. Jej pierwszym Pasterzem, ustanowionym przez św. Jana Pawła II został JE ks. bp Ignacy Dec. Biskup Świdnicki, który jest naszym Ojcem i Bratem, nie tylko świętuje w tym roku 15. rocznicę sakry biskupiej, ale jednocześnie obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich. W najbliższą sobotę, 22 VI czerwca br., o godz.11.00 w świdnickiej katedrze dostojny Jubilat będzie przewodniczył Mszy Św. dziękując Bogu za dar powołania. To święto naszego Pasterza niech stanie się dla nas, dla duszpasterzy i wszystkich diecezjan świętem i okazją do otoczenia modlitwą i ludzką życzliwością naszego Księdza Biskupa, któremu zostało przez 15 laty powierzone niełatwe i odpowiedzialne zadanie budowania od podstaw najmłodszej polskiej diecezji. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszego Księdza Biskupa wszystkich kapłanów i wiernych świeckich. Niech nasza liczna obecność w katedrze będzie wyrazem naszej wdzięczności i uznania dla tak gorliwie przez Księdza Biskupa pełnionej posługi pasterskiej.  Biskup Ignacy zwykł powtarzać, że obecność jest pierwszym darem dla osoby, niech zatem nasza modlitwa w katedrze stanie się znakiem naszej solidarności i wdzięczności wobec Pasterza naszej diecezji.

+ Adam Bałabuch

wikariusz generalny