13 października parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Agape udała się na coroczny Dzień Jedności. Tym razem gościła nas wspólnota Arka z parafii Wniebowzięcia NMP z Bielawy. Spotkaniu towarzyszyło hasło formacyjne "Uświęć ich w prawdzie". Był czas na wspólną modlitwę i na konferencję, którą wygłosił ks. Mateusz Kulig. Nawiązał on do wypowiedzi Jezusa: "Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem". Stwierdził, że nie możemy być uczniami Jezusa, nie idąc drogą prawdy. A do tego jest nam potrzebne zrozumienie, czym jest świętość.

Po krótkim słodkim poczęstunku do Eucharystii przygotowała nas Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Mszy przewodniczył ks. Krzysztof Herbut, diecezjalny duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym. Podkreślił on w homilii, że człowiek ma zły obraz Boga i miłości, bo przyjmuje kłamstwa diabła za prawdę, a podważa prawdę Boga. Dlatego pytał: "Komu wierzysz?" I zaznaczył, że nie wszystko musimy rozumieć, bo w miłości chodzi o to, by jedno wierzyło drugiemu.

S.J.

Zdjęcia w galerii.