W piątek,30 grudnia, w czasie wieczornej Eucharystii modliliśmy się za wszystkich zmarłych Parafian, którzy odeszli do Pana w 2016 r.

W 2016 r. zmarło w naszej Parafii 132 osoby. Na początku Mszy św. przed ołtarzem zapaliliśmy 132 znicze jako znak pamięci i modlitwy za nich wszystkich. Pod koniec Mszy św. Ks. Proboszcz poprosił, by bliscy zmarłej osoby podchodzili przed ołtarz i wręczał znicz, zarazem wyrażając słowa współczucia z powodu odejścia bliskiej osoby. Przy tym ksiądz zachęcał, aby w ten piątkowy dzień pomodlić się w domu za zmarłą osobą i w najbliższych dniach by ten znicz zapalić na grobie osoby za którą modliliśmy się w czasie Mszy św..

Przykrym faktem stało się, że aż 81 rodzin zapomniało o tym by przyjść i pomodlić się za swojego lub swoją zmarłą osobę która odeszła w tym roku.  Świadczą o tym pozostawione świece które nie zostały zabrane ze stopni przed ołtarzem.

Zdjęcia w galerii.