Oto jest dzień, który dał nam Pan!
Weselmy się i radujmy się w nim!
Alleluja, Alleluja!

Niedzielne popołudnie 11 września, było wyjątkowe, wyczekiwane, trzymające w napięciu. A powodem była ONA , kobieta z Fatimy, która nosiła pod sercem Zbawiciela.

Maryja, bo o niej mowa, w znaku Figury Fatimskiej, odwiedza poszczególne parafie naszego dekanatu. Od niedzieli do środy, tym szczególnym zamieszkaniem dla Fatimskiej Pani, była nasza Parafia.

W niedzielę po południu, w procesji , w której wziął udział Pasterz naszej diecezji ks. Biskup Ignacy Dec, kapłani z parafii, dekanatu oraz wielu naszych Parafian, przyprowadziliśmy Figurę Matki Bożej do naszego Sanktuarium. Po uroczystym przywitaniu Maryi w znaku Figury Fatimskiej przez poszczególne grupy naszej Parafii, oraz przez Pana Prezydenta Romana Szełemeja, rozpoczęliśmy Mszę św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Ignacego Deca.

W  tym niedzielnym dniu, bogatym w przeżycia duchowe, jeszcze jedno wydarzenie było wyjątkową ucztą duchową dla nas wszystkich – godz. 2030 – Apel Maryjny  i procesja światła, gdzie ze świecami w naszych rękach,  z modlitwą i śpiewem na ustach wielbiliśmy Boga za dar Jego Matki – MARYI, która pod krzyżem Zbawiciela, stała się Matka każdego z nas.

Przebieg uroczystego dnia w naszych galeriach: procesja po Figurę MB Fatimskiej i Apel Maryjny DZIEŃ 1.