Wałbrzych, 24.07.2016r.

1. Witamy WSZYSTKICH GOŚCI, którzy przybyli na wakacje i urlopy do Rodzin naszej Parafii. Wszystkim naszym Parafianom udającymsię na wakacyjny  odpoczynek życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek  -  Święto św. Jakuba, Apostoła  oraz wspomnienie św. Krzysztofa;

Wtorek – Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP;

Piątek –  św. Marty;

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy.

1. W dniu jutrzejszym (25 lipca) będziemy wspominać św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców i podróżujących. Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów. Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców, podróżujących  do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo św. Krzysztofa,  Pan Bóg  prowadził nas bezpiecznie po wszystkich drogach.
  1. Msze św. można zamawiać, każdego dnia, w tygodniu i w niedzielę, po  Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. W czasie wakacji spowiadamy 15 minut przed Mszą św.
  1. Z różnych stron naszej Ojczyzny idą na Jasną Górę piesze pielgrzymki. We wtorek 2 sierpnia  Mszą św. o godz. 1100  w Henrykowie rozpocznie się   13  Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę, która zostanie zwieńczona Mszą św. o godz. 9oo  na Jasnej Górze.  Szczegółowe informacje oraz zapisy na pielgrzymkę w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu.
  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach: w każdą środę o godz. 1745 Nowenna do MBNP, w każdy czwartek o godz. 1730 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  1. Jutro będziemy porządkować pomieszczenia przeznaczone na salki parafialne. Dlatego też na godz.  900 zapraszamy serdecznie Parafian, aby pomogli  nam w przygotowaniu tych pomieszczeń dla naszych grup. Moi drodzy, jest to nasze wspólne dobro, dołóżmy wszelkich starań i naszego osobistego zaangażowania, aby te pomieszczenia były jak najszybciej przygotowane i służyły parafii – czyli nam wszystkim.
  1. W czwartek po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się spotkanie Bractwa Krzyża Św.
  1. Nasz sklepik parafialny czynny jest dzisiaj po każdej Mszy św. Możemy zaopatrzyć się w nim w różne dewocjonalia (świece do Nabożeństw Fatimskich, róże symbole religijne do naszych samochodów – modlitwy św. Krzysztofa, rybki do naklejenia na samochód). Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej : NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

Ks. PRAŁAT  dr Jan GARGASEWICZ  - Proboszcz