Światowe Dni Młodzieży

W najbliższy piątek – 1 kwietnia przybędą do naszego  Sanktuarium symbole ŚDM: krzyż i ikona Matki Bożej.
O godz. 17.00 – powitanie symboli ŚDM,
O godz. 18.00 – Msza św.  pod przewodnictwem Księdza Biskupa,
O godz. 20.00 – Procesja drogi krzyżowej z symbolami ul. Grodzką do Parafii Świętych  Apostołów Piotra i Pawła.

W sobotę 2 kwietnia na obiektach Aqua Zdrój odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży a na stadionie o godz. 15.00 przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu zostanie odprawiona Msza św. Papieska z okazji 11 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Na tej Mszy św. będą obecne symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż
i ikona Matki Bożej.

W tym roku przeżywany bardzo ważne dla Kościoła i Polski wydarzenia: trwa Rok Miłosierdzia, nasza Ojczyzna przeżywa 1050 rocznicę chrztu Polski, a w lipcu przybywa papież Franciszek by przeżyć z młodzieżą świata w Krakowie Światowe Dni Młodzieży.

Zachęcamy młodzież do wyjazdu na spotkanie z Papieżem. Zapisy przyjmować będziemy po świętach. Zachęcamy również o zgłaszanie się chętnych Rodzin do przyjęcia młodzieży  z zagranicy do swoich domów na czas pobytu w naszych diecezjach.

Drodzy dziś prosimy Was o pomoc i ofiary na Światowe Dni Młodzieży. Chcemy pomóc w wyjeździe młodzieży naszej Parafii w wyjeździe i opłacie pakietów uczestnictwa, oraz  z ofiar tych chcemy przyjąć młodzież, która przybędzie do naszej Parafii i zapewnić im transport i wyżywienie na cały tydzień. Nasz kościół będzie przez tydzień miejscem spotkań i modlitwy dla przybyłej do naszego regionu młodzieży zagranicznej. Dlatego bardzo prosimy o ofiary na pokrycie tych kosztów pobytu i wyjazdu.
Ofiary można składać do skrzynki za ławkami z flagami ŚDM . Bardzo za wszystkie ofiary – dary serca – dziękujemy.