MEKSYK – 10 dni

Przewodniczy Ksiądz BISKUP  Ignacy  D E C

30.01. – 08.02.2016

DZIEŃ l –  PRZYLOT DO  MEXICO CITY

Przelot samolotem z Warszawy lub Berlina (z jednym międzylądowaniem i przesiadką) do Mexico City.
Po przylocie do stolicy Meksyku transfer do hotelu i odpoczynek po przebytej podróży. (N)

DZIEŃ 2 – GUADALUPE (Największe Sanktuarium Maryjne Ameryki)

Cały dzień spędzimy w Guadalupe. Najpierw odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej - patronki obu Ameryk:  Msza Święta w Bazylice, zwiedzanie Sanktuarium,
czas na intencje osobiste. Potem zwiedzimy piękne zabytkowe świątynie  położone w okolicy Bazyliki, w tym także zobaczymy piękną scenę składania hołdu Matce Bożej przez Indian. (Ś,O,N)

DZIEŃ 3 – TEOTICHUACAN – TLATELOLCO - KATEDRA

Pojedziemy do Teotichuacan – jednego z  największych zespołów archeologicznych Mezoameryki, gdzie zobaczymy słynne piramidy Słońca i Księżyca oraz inne atrakcje tego miejsca.  Po południu  udamy się na Plac Trzech Kultur, gdzie znajduje się najbardziej historyczny kościół w całym Meksyku: Santiago de Tlatelolco, zbudowany na ruinach azteckiej dzielnicy Tlatelolco. Następnie zwiedzimy wielką katedrę. Msza Święta  w katedrze.  (Ś,O,N)

DZIEŃ 4 – MIASTO MEKSYK

Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Mexico City – przeogromnego miasta. Najpierw   Muzeum Antropologiczne, gdzie zapoznamy się z kulturami i cywilizacjami prekolumbijskimi. Następnie odwiedzimy inne ciekawe obiekty miasta.. Będzie też czas na prywatne spacery. Msza Święta.  (Ś,O,N)

DZIEŃ 5 – MEXICO CITY – PUEBLA – CHOLULA – MEXICO CITY

Pojedziemy do Puebli – ulubionego miasta Jana Pawła II. Po drodze zobaczymy piękne krajobrazy górskie.
Zwiedzimy katedrę i piękną Kaplicę Różańcową u Dominikanów. Odwiedzimy także miejscowość Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Ameryki.
Wrócimy do Mexico City. Msza Święta w Puebli..  (Ś,O,N)

DZIEŃ 6 – MEXICO CITY – TAXCO – ACAPULCO

Po śniadaniu pojedziemy do Taxco – miasta srebra, położonego malowniczo na zboczu góry. Tu zwiedzimy  piękny barokowy kościół Santa Prisca.
Następnie, podziwiając przepiękne krajobrazy, pojedziemy do Acapulco.  (Ś,O,N)

DZIEŃ 7, 8 – ACAPULCO

Dwa dni wolne. Mieszkać i odpoczywać będziemy w eleganckim hotelu przy plaży. Możliwość wielu atrakcji fakultatywnych: rejs statkiem po Zatoce Acapulco,
sporty wodne, oglądanie zapierających dech w piersiach skoków do wody z wysokich na 45 metrów skał itp. Prócz tego plażowanie i kąpiele w zatoce.   (Ś,O,N)

DZIEŃ 9 – ACAPULCO – CUERNAVACA – MEXICO CITY

Po śniadaniu pożegnamy Acapulco i udamy się do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny, ulubionego miejsca spędzania zimy przez Azteków, później przez Korteza i Hiszpanów, dziś zaś – Amerykanów. Zwiedzimy katedrę (pierwotnie kościół i konwent misyjny z połowy XVI wieku) sławną dzięki absolutnie unikatowym malowidłom ściennym o tematyce japońskiej. Po przyjeździe do Mexico City złożymy pożegnalną wizytę w Sanktuarium w Guadalupe. Potem pojedziemy na lotnisko, z którego wieczorem odlecimy do Europy.  (Ś)

DZIEŃ 10PRZYLOT DO WARSZAWY

Wieczorem przylecimy do Warszawy.

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem Warszawa – Mexico City – Warszawa (z międzylądowaniem i przesiadką), przejazdy autokarem klimatyzowanym,
8 noclegów w hotelach ***/**** z klimatyzacją w pokojach dwuosobowych z łazienkami, pokój jednoosobowy na życzenie i za dopłatą,
8 śniadań i 7 obiadokolacji, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie NW i KL.

Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji, opłat za imprezy fakultatywne.

Ś = śniadanie, O = obiadokolacja, N = nocleg

Koszt nie obejmuje dojazdu na lotnisko w Warszawie lub Berlinie

CENA:  3500 zł + 1240 USD;

ZAPISY: Ks. Andrzej RASZPLA Parafia PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW.

ul. Jana Pawła II 1   58- 314 WAŁBRZYCH  tel. 074 841 33 46.

Uwaga: Zapisy do końca sierpnia 2015.

Przy zapisie zaliczka: 500 zł. Zaliczkę można przesłać przekazem pocztowym.
Dokładne informacje zostaną przekazane w czasie SPOTKAŃ PIELGRZYMÓW.