W Wigilię Zesłania Ducha Świętego w naszym parafialnym wieczerniku zgromadziliśmy się na wspólnej modlitwie, która rozpoczęła się o godz. 20.30 modlitwą różańcową poprowadzoną przez ks. Pawła. Następnie kilka minut po godz. 21 wspólnota Dom Boży wprowadziła wszystkich zgromadzonych w kościele do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, a tuż po tym również wspólnota Dom Boży poprowadziła modlitwę uwielbienia. Podczas dalszej adoracji współnota Magnificat prowadziła modlitwę Słowem Bożym, a wspólnota Agape modlitwę o otwarcie na Ducha Świętego.

Po godz. 23 nastąpiło indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, a o północy rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Proboszcz, a homilię wygłosił ks. Łukasz. W słowie skierowanych do wiernych można było usłyszeć o tym, jaką rolę Duch Święty odgrywa w Kościele, a także w naszym życiu, chociaż do końca nie zdajemy sobie z tego sprawy i często zapominamy o modlitwie do Ducha Świętego, a przecież jest on jedną z osób należących do Trójcy Świętej.

Zdjęcia w galerii.